honarii.ir http://www.honarii.ir آخرین خبر ها fa Copyright 2014 honarii.ir http://www.honarii.ir/ ایمیل مارکتینگ بهتر است یا فیس بوک http://www.honarii.ir/view/ads/100/93

در این مقاله هدفمان را مقایسه دو پلتفرم بزرگ در دنیای تبلیغات مجازی قرار داده ایم. ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی.

این دو در تبلیغات اینترنتی به نوعی رقیب همدیگر محسوب می شوند. البته با توجه به اینکه سابقه حضور شبکه های اجتماعی و تمایل افراد به استفاده از آنها بیشتر از ایمیل مارکتینگ است تصور می رود این social network ها هستند که برنده اند. اما بهتر است نتیجه را در این چالش که در قالب یک اینفوگراف برای شما به نمایش گذاشته شده است، مشاهده کنید :

برای خواندن مقاله و دیدن اینفوگراف اینجا را کلیک کنید
http://mailer.karzar.ir/post/p58494427.loco ]]>
Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran
گوگل و یک اپلیکیشن تازه برای گرفتن عکس‌های پانوراما http://www.honarii.ir/view/ads/100/92

برای گرفتن عکس‌های پانوراما من Photosynth مایکروسافت را ترجیح می‌دهم، اما اپلیکیشن تازه گوگل برای گرفتن پانوراما که به تازگی برای iOS عرضه شده است، از دو جهت قابل توجه است:

۱- سادگی خیلی زیاد

۲- مزیت بعدی این است که عکس‌ها را مستقیما وارد گوگل مپ کنید و این طوری مناطق دیدنی ایران را جهانی کنید.

پس توصیه می‌کنم از همین الان این اپ را نصب کنید تا در فرصت بعدی که به یک مسافرت رفتید و از یک مکان دیدنی طبیعی یا یکی از اماکن زیبا دیدن کردید، بتوانید این تجربه را با جهانیان به اشتراک بگذارید. ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran آشنایی با زندگی نخستین زنی که برنده معتبرترین جایزه ریاضی شد: مریم میرزاخانی http://www.honarii.ir/view/ads/1444/91

زمانی که مریم میرزاخانی ۸ ساله بود عادت داشت که موفقیت‌های یک دختر قهرمان را پیش خودش تجسم کند. هر شب در رختخواب، قهرمان خیالی او شهردار می‌شود، به نقط مختلف دنیا سفر می‌کرد یا در زمینه‌های بارز دیگری، موفقیت کسب می‌کرد.

8-14-2014 10-57-47 AM

امروز، میرزاخانی یک استاد ۳۷ ساله ریاضیات در دانشگاه استنفورد است و هنوز هم در ذهنش داستان‌هایی می‌نگارد. جاه‌طلبی‌های او تغییری نکرده‌اند ولی بازیگران و شخصیت‌ها داستان‌هایش چرا. این بازیگران حالا سطوح هذلولی، فضاهای moduli و سامانه‌های دینامیک هستند. او بر این باور است که ریاضیات از جهاتی مانند نوشتن یک رمان است:

«شخصیت‌های مختلفی وجود دارند و شما بایستی آنها را بهتر بشناسید. داستان پیش می‌رود، آنگاه وقتی دوباره به شخصیت‌های نگاه می‌کنید، می‌بینید که نسبت به تلقی اول شما، تغییر کرده‌اند.»

ریاضی‌دان ایرانی شخصیت‌هایش را هر جا که می‌رفت با خود می‌برد، همزمان خطوط داستانش نوشته می‌شد، داستانی که سال‌ها طول کشید تا آشکار شود.

او در میان ریاضی‌دان‌ها به این ویژگی شهرت دارد که کوچک اما سرکش و رام‌نشدنی است و دشوارترین سؤالات زمینه مطالعاتی‌اش را با پایداری بسیار دنبال می‌کند. استاد راهنمای او در مقطع دکترا -کورتیس مک‌مولن- می‌گوید که او زمانی که پای ریاضیات در بین باشد او با بی‌پروایی بسیار جاه‌طلبی دارد.

با صدای آرام و یکنواخت و چشمان خاکستری مایل به آبی‌اش، میرزاخانی اعتماد به نفس تزلزل‌ناپذیری دارد. در عین حال فروتن است و زمانی که از او در مورد سهمش در حل کردن یک مشکل مطالعاتی سؤال می‌شود، می‌گوید «اگر بخواهم صادف باشم، فکر می‌کنم که سهم زیادی نداشته‌ام.» حتی زمانی که در ماه فوریه ایمیلی به او رسید که مبنی بر دریافت معتبرترین جایزه ریاضی دنیا یعنی نشان «فیلد» بود، او به سادگی عنوان کرد که شاید ایمیلی که دریافت کرده، هک شده باشد و واقعی نباشد!

اما دیگر ریاضی‌دان‌ها از کارهای او را می‌ستایند. الکس اسکین-ریاضی دان مقیم شیکاگو و همکار او – می‌گوید که تز دکتری او در مورد شمارش حلقه‌ها (لوپ‌ها) روی سطوحی که هندسه هذلولی دارند، بسیار جالب توجه و شایسته درج در کتاب‌های درسی ریاضی است.

ریاضی‌دان دیگر ساکن شیکاگو -بنسون فارب- هم عقیده دارد که یکی دیگر از کارهای او که در مورد دینامیک سطوح انتزاعی مرتبط با میزهای بیلیارد است، شایسته دریافت «قضیه دهه» است.

8-14-2014 11-02-41 AM

تهران

در کودکی میرزاخانی، تمایلی نداشت که یک ریاضی‌دان شود. هدف نخستین اصلی او این بود که هر کتابی را که به دستش می‌رسد، بخواند. او همچنین برنامه‌های تلویزیونی که در مورد زندگی زنان مشهوری مثل ماری کوری یا هلن کلر بود، نگاه می‌کرد، بعدها او رمانی درباره ونسان ون گوک به نام «شور زندگی» را خواند. این داستان‌های جس جاه‌طلبی تعریف‌نشده‌ای را در او برای انجام کاری بزرگ در زندگی القا کردند، شاید نویسنده شدن!

8-14-2014 11-02-19 AM

8-14-2014 11-01-59 AM

میرزاخانی در شرایط مدرسته ابتدایی را تمام کرد که جنگ ایران و عراق تمان شده بود و فرصت‌های برای دانش‌آموزان دارای انگیزه در حال فراهم شدن بود. او در آزمون ورودی مدرسه راهنمایی فرزانگان شرکت کرد. خودش می‌گوید که خوش‌شانس بوده، چون در شرایطی پا به مرحله نوجوانی گذاشت که شرایط پایدارتر شده بودند.

در نخستین هفته‌ای که وارد مدرسه فرزانگان شد، دوست مدام‌العمرش را پیدا کرد -رؤیا بهشتی- او حالا استاد ریاضی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس است.

این دو دوست عادت داشتند که کتابفروشی‌ها نزدیک مدرسه را جستجو کنند، از آنجا که زیر و رو کردن کتاب‌ها در کتاب‌فروشی‌ها با نارضایتی کتابفروش‌های همراه بود، آنها مجبور بودند که به صورت تصادفی کتاب‌ها را بردارند و بخرند.

8-14-2014 10-58-03 AMبا پدر و مادر در اصفهان

اما جالب است بدانید که در سال اول وضعیت ریاضی میرزاخانی چندان جالب نبود، طوری که معلم ریاضی او را صاحب نبوغ خاصی تشخیص نمی‌داد. میرزاخانی به همین خاطر علاقه‌اش را به ریاضی از دست داد.

سال بعد او معلمی داشت که مشوق‌تر بود، عملکرد او در ریاضی به شیوه چشمگیری بهتر شد. در سال دوم دیگر او مبدل به یک ستاره شده بود.

در مقطع دبیرستان او میرزاخانی و بهشتی به دبیرستان فرزانگان رفتند و در آنجا بود که آن دو زمانی تصمیم گرفتند که مسئله‌های المپیاد انفورماتیک را با هم حل کنند، آنها می‌خواستند ببینند که چقدر توانایی حل این دست مسائل را دارند، برای همین به صورت مشترک روی آنها کار کردند و توانستند سه مسئله از شش مسئله را ظرف چند روز حل کنند، البته در آزمون واقعی، هر شرکت‌کننده تنها ۳ ساعت وقت برای حل کردن مسائل داشت.

با هدف کشف توانایی‌های خودشان در رقابت‌های مشابه، آن دو پیش مسئولان دبیرستان رفتند و خواستند که کلاس‌هایی برای حل مسائل المپیادها در دبیرستان تشکیل شود، مثل همان‌هایی که در دبیرستان‌های پسرانه برگزار می‌شد. خوشبختانه مدیر دبیرستان شخصیت بسیار قوی‌ای داشت، او به میرزاخانی اطمینان داد که با وجود اینکه تا آن زمان هیچ دختری نتوانسته بود وارد تیم المپیاد ریاضی ایران شود، میرزاخانی شایستگی مبدل شدن ورود به این تیم را دارد.

در سال ۱۹۹۴، میرزاخانی و بهشتی در ۱۷ سالگی وارد تیم المپیاد ریاضی ایران شدند. میرزاخانی در نهایت مدل طلای المپیاد را دریافت کرد.

هاروارد

اما گرفتن مدال طلای المپیاد، لزوما تضمین‌کننده موفقیت در پژوهش‌های ریاضی نیست. در مسابقات ریاضی، کسی می‌آید و یک مسئله را با یک پاسخ هوشمندانه طراحی می‌کند، اما وقتی وارد پژوهش واقعی می‌شویم با مسائلی روبرو می‌شویم که اصلا ممکن است پاسخی نداشته باشند. اما میرزاخانی برخلاف دیگر افراد موفق در المپیادها، توانایی ایجاد نگرش خاص خود را داشت.

میرزاخانی بعد از حضور در دانشگاه شریف در سال ۱۹۹۹، به دانشگاه هاروارد رفت و در آنجا در همایش مک‌مولن شرکت کرد. در آغاز او چیز زیادی از مسائلی که مک‌مولن مطرح می‌کرد، درک نمی‌کرد، اما شیفته زیبایی مسئله یعنی هندسه هذلولی‌ها شده بود. او به دفتر مک‌مولن می‌رفت و او را با سؤالات زیاد بمباران می‌کرد، سؤالاتی که با عجله به زبان فارسی نوشته بود.

او در ذهنش تصویری از مسائل را مجسم می‌کرد و بعد به دفتر مک‌مولن می‌آمد و شرحشان می‌داد. میرزاخانی شیفته سطوح هذلولی شده بود -سطوحی به شکل دونات با دو یا تعداد بیشتری حفره.

یک قرن است که این سطوح مورد توجه شاخه‌های مختلف دانش ریاضی یا حتی فیزیک قرار گرفته‌اند. اما در این مدت به بسیاری از سؤالات در زمینه این سطوح پاسخ داده نشده است، یکی از این سؤالات در مورد خطوط مستقیم یا geodesic ها روی سطوح هذلولی است.

یک سطح هذلولی را در ذهن تصور کنید و بعد خطوط مستقیمی را در نظر بیاورید که دو نقطه دلخواه آن را به هم متصل می‌کنند، حالا به نظرتان چطور می‌شود، تعداد خطوط مستقیمی را مصاحبه کرد که طول مشخصی داشته باشند؟

میرزاخانی در تز سال ۲۰۰۴ در مورد همین خطوط کار کرده بود. تز او در قالب سه مقاله در سه نشریه معتبر ریاضی چاپ شد.

8-14-2014 11-05-15 AM

میرزاخانی خودش را ریاضی‌دان کُندکاری می‌داند، او دوست دارد که سال‌ها به صورت عمقی روی مسائل کار کند. مسائلی وجود دارند که بیش از یک دهه روی آنها کار کرده است. او هرگز ناامید نمی‌شود و آهسته و پیوسته روی مسائل کار می‌کند.

راهبرد آهسته و پیوسته او به زندگی‌اش هم تعمیم یافته است:

جان وندراک -همسر میرزاخانی که دانشمند علوم کامپیوتر تئوریک در مرکز پژوهشی IBM در سن خوزه است- روزی را به یاد می‌آورد که با او برای دویدن به بیرون رفته بودند، جان آن زمان بسیار روی فرم بود، ما میرزاخانی ناآماده بود، جان نیم ساعته ورزشش را تمام کرد، اما میرزاخانی هنوز با همان شتاب آهسته به دویدن ادامه می‌داد.

میرزاخانی عادت دارد که هنگام کار طراحی‌های و تجسماتش را روی کاغذ بکشد. او تکه کاغذهای بسیار بزرگی را روی کف اتاق می‌گذارد و بعد ساعت‌های طولانی نقش‌هایی روی آنها می‌کشد که در نگاه اول یکسان به نظر می‌رسند. جان وندراک خودش نمی‌داند که چطور میرزاخانی با این سبک کار می‌کند اما مهم این است که در نهایت این شیوه کاری، به نتیجه می‌رسد. شاید زمینه تحقیقاتی میرزانی آنقدر انتزاعی و پیچیده هستند که راه‌های روتین حل قدم به قدم مسائل، در مورد آنها پاسخگو نباشد.

به تصویر کشیدن مسائل، برای میرزاخانی نسبت به روی کاغذ آوردن همه جزئیات بسیار کاراتر است.

8-14-2014 11-05-49 AM

8-14-2014 11-03-35 AM

میرزاخانی می‌گوید که دختر سه‌ساله‌اش -آناهیتا- وقتی که او کار می‌کند می‌گوید: «اوه! مامان بازم نقاشی می‌کشه!» شاید این کودک فکر می‌کند که مادرش نقاش است!زمینه تحقیقاتی میرزاخانی با قسمت‌های مختلف ریاضیات مثل هندسه تفاضلی، تحلیل‌ پیچیده و سامانه‌های دینامیک مرتبط است.

در سال ۲۰۰۶، میرزخانی توانست مسئله دشواری را حل کند: بر سر سطوح هذلولی چه می‌آید وقتی هندسه آنها با مکانیسم‌های شبیه زلزله تغییر شکل پیدا می‌کند؟!

مسئله دشوار بعدی این بود: پیشبینی شیوه حرکت و نحوه رفتار یک توپ بیلیارد روی میزی که به جای شکل معمول به صورت چندضلعی است. یک قرن پیش بود که ریاضی‌دان‌های پیدا شدند که این مسئله ظاهرا آسان را مطرح کردند، اما در این یک قرن پاسخ سرراستی برای این مسئله پیدا نشده بود، تا اینکه در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میرزاخانی، اسکین و امیر محمدی موفق به حل آن شدند.]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran با گرم شدن آب و هوای زمین، امکان کشیدن یک کابل نوری از طریق گذرگاه شمالی بین انگلیس و ژاپن http://www.honarii.ir/view/ads/68/90

کشیدن یک کابل ارتباطی نوری بین لندن و توکیو از طریق گذرگاه شمالی به ترتیبی که در تصویر زیر می‌بینید، مدتهای زیادی کار غیرممکنی به نظر می‌رسید.

8-10-2014 9-51-02 AM

اما با تغییرات اقلیمی و گرم شدن آب و هوا، دیگر بین ماه آگوست و اکتبر یخ دریاها ذوب می‌شود و شرایط برای کشیدن کابل آماده می‌شود.

به همین خاطر یک شرکت نوپای کانادایی در پی آن است که این کابل ۱۶ هزار کیلومتری را بین انگلیس و ژاپن بکشد.

عملیات مسیریابی به زودی شروع خواهد شد. اگر چنین کاری عملی شود، دیگر نیازی به مسیر طولانی و نقاط رله در منطقه پرتنش خاورمیانه نخواهد بود و ارتباط ایمن‌تری ایجاد می‌شود.

کشورها مختلف دنیا مدتی است که به امنیت ارتباط اینترنتی خود اهمیت داده‌اند و ترجیح می‌دهند که مسیرهایی برای عبور کابل‌های نوری در دسترس داشته باشند که مناطق مشکل‌زا عبور نکنند. در همین راستا، چند وقت پیش روسیه برای ارتباط با منطقه کریمه، یک مابل زیردریایی جدید کشید.

کابل جدید به جز چند نقطه در ابتدا و انتهای مسیر و کانادا، به صورت کامل در زیر آب خواهد بود.

البته مرحله مسیریابی برای کشیدن این کابل باید به دقت انجام شود تا کابل توسط صخره‌ها، کشش جزر و مد قطع نشود.

8-10-2014 9-51-17 AM

این پروژه ۶۲۰ میلیون دلاری، اینترنت باثبات‌تری را برای ساکنان قسمت‌های شمالی آلاسکا و نیز کانادا به ارمغان خواهد آورد.

عملیات مسیریابی ظرف چند ماه آینده با استفاده از اسکنرهای سونار، دوربین‌های دیجیتال، حسگرهای الکترومغناطیسی و نیز نمونه‌بردازی از بستر دریا آغاز خواهد شد ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran در آینده ربات‌ها سازندگانشان را بی‌کار خواهند کرد!!!!!! http://www.honarii.ir/view/ads/803/89

رضا جمیلی: تصویری که اسپیلبرگ از ربات‌ها در فیلم هوش مصنوعی به ما نشان می‌دهد هیئت‌هایی است انسانی که تنها به جای رگ و پی و گوشت و استخوان؛ مجموعه‌ای پیچیده از سیم و مدار و چیپ‌ست نشسته، با چهره‌ای دقیقا مشابه ما آدم‌ها که هوش مصنوعی‌شان به آن‌ها اجازه می‌دهد هر کاری را که یک انسان قادر به انجام آن است انجام دهند.
آن‌ها حتی می‌توانند محرم اسرار ما باشند؛ متناسب با حال و هوای ما موسیقی پخش کنند و یا حتی کارکردشان پر کردن جای کودکی از دست رفته باشد تا پدر و مادر سوگ‌دیده مرهمی از جنس هوش مصنوعی بر دل داغدیده خود بگذارند.

8-10-2014 6-45-16 PM

این‌ها همه اما تصویر سینمایی ربات‌ها و هوش مصنوعی برای سالی در آینده‌ای دور دست بوده است. اما اینکه چقدر این تصویر می‌تواند رنگ‌وروی واقعیت بگیرد و زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار دهد باز هم دغدغه‌ای جدی شده است. این‌بار نه برای کارخانه رؤیاساز هالیوود که برای محققان، نویسندگان و دانشمندان حوزه تکنولوژی؛ البته از زاویه‌ای اقتصادی.

سوال این است: آیا ربات‌ها در آینده موجب دامن زدن به بیکاری خواهند شد؟ آیا آن‌ها شغل کارگران، معلمان و یا حتی وکلا را از چنگشان در خواهند آورد؟ آیا ماشین گوگل که نه فرمان دارد و نه پدال گاز و دنده؛ مفهوم راننده تاکسی را به لابه‌لای کتاب‌های داستانی و تاریخی خواهد سپرد؟

8-10-2014 6-41-31 PM

محققان موسسه پیو به تازگی در یک تحقیق مبتنی بر نظرسنجی دست به دامن فعالان حوزه تکنولوژی شده‌اند تا دیدگاه آن‌ها را در مورد تأثیر ربات‌ها و هوش مصنوعی بر آینده مشاغل و نرخ بیکاری بدانند. دغدغه‌ای که در پاسخ برخی از آن‌ها خیلی جدی‌تر از چیزی است که از دور به نظر می‌آید.
خیلی‌ها باور دارند و البته از این باور دل‌نگرانند که محصولات هوشمندی که نتیجه فکر و تکنولوژی اقلیت بسیار کم‌جمعیت اما نخبه جامعه هستند می‌توانند اکثریتی از مردم را که در یک سیستم آموزشی حفظیاتی بار آماده‌اند و برای رقابت با این موجودات هوشمند دانش کافی ندارند بیکار و خانه‌نشین کنند. این نظر هووارد رین‌گلد نویسنده حوزه تکنولوژی است. او اعتقاد دارد تنها کارگرانی که آموزش‌های پیشرفته دیده‌‌اند می‌توانند با این ماشین‌ها رقابت کنند و دانش‌آموزانی که فقط سر کلاس در ردیف‌های منظم نشسته‌اند و سیستم آموزشی فقط از آن‌ها نظم و سکوت را طلب کرده تنها به درد کار کردن در کارخانه‌های قرن بیستم می‌خورند! نه رقابت با هوش مصنوعی ساخته دست مخ‌هایی که خیلی از آن‌ها ام‌آی‌تی را نیمه‌کاره رها کرده‌اند.

اما خوش‌بینان به تکنولوژی قضیه را با عینک روشن‌تری می‌بینند و می‌گویند همان‌گونه که انقلاب صنعتی اروپا و ورود ماشین‌آلات کشاورزی اتوماتیک هیچ کشاورزی را بیکار نکرد می‌توان به ورود ربات‌ها به عرصه کار هم خوش‌آمد گفت و انرژی و وقت نیروی کار را صرف تولید و اختراع کرد. پاملا راتلج مدیر مرکز تحقیقات روانشناسی رسانه‌ای است. او می‌گوید پیشرفت در هوش مصنوعی و رباتیک باعث می‌شود مردم بتوانند وقت و توجه خود را معطوف به چیزهایی کنند که فقط از عهده یک انسان بر می‌آید و اتفاقا وجه تمایز آدمیزاد با همین ربات‌هاست.

«خب ما همین حالا هم ماشین‌هایی داریم که می‌توانند با ما حرف بزنند. اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند به مادر ما زنگ بزنند برای او گل بفرستند و از حال او بپرسند. اما هیچ اپلیکیشن یا رباتی نداریم که بتواند به مادرمان محبت کند.»

از نظر او مقدار وقتی که ربات‌ها از ما آزاد می‌کنند می‌تواند معطوف به کارهایی شود که امروزه در هیاهوی کار بیشتر و بیشتر از دست رفته است. اما او پاسخ نمی‌دهد که این وقت آزادشده اگر معنایش بیکاری باشد آن‌ها که مشغول محبت کردن به مادرشان شده‌اند اوضاع اقتصادی خود را چگونه رتق و فتق کنند؟!

کارل فوگل یکی از شرکای شرکتی است که روی تکنولوژی‌های متن‌باز کار می‌کند و به شدت نگران است که در آینده با موجی از بیکاری فزاینده روبه‌رو خواهیم شد و چیزی که بیش از هر مفهوم دیگری به گوشمان خواهد رسید این است: آدم‌های مازاد! اما خب این ترکیب هراس‌انگیز چیزی نیست که مورد قبول همه ۲۵۵۱ نفری باشد که در نظرسنجی موسسه پیو شرکت کرده‌اند. برخی از آن‌ها اصولا آینده‌ای که قرار است حضور ربات‌ها پررنگ‌تر از اکنون باشد را خیلی پیچیده و مبهم و البته هراس انگیز نمی‌بینند. آن‌ها مثال‌های خیلی ساده‌ای برای ترسیم این آینده خوب دارند.

8-10-2014 6-47-21 PM

هال وارین از تحلیل‌گران ارشد اقتصادی در شرکت گوگل است. او اعتقاد دارد هیچ‌کس از اینکه ماشین ظرفشویی زحمت شستن ظرف‌ها را از سرش کم کرده ناراحت نیست. کسی هم نیست که نق بزند چرا باید به جای شستن لباس‌ها با کمک دست و تشت؛ باید آنها را بریزیم توی ماشین لباسشویی. به عقیده این دسته از کارشناسان که در جبهه خوش‌بینان به تکنولوژی قرار می‌گیرند رخت‌شوهایی که از صدقه سر ماشین لباس‌شویی کار خود را از دست داده‌اند می‌روند به سراغ شغلی با مهارت‌های بیشتر. آن‌ها تبدیل به نیروی کار ماهرتر و البته به‌دردبخورتری می‌شوند که مجبور نیستند توان فکری و جسمی خود را صرف شستن رخت‌چرک‌های دیگران کنند. آن‌ها می‌توانند در کارخانه‌ای که ماشین لباس‌شویی تولید می‌کند کارگر خط تولید شوند.

اما سوال اساسی این است که این جایگزینی تا کجا می تواند ادامه داشته باشد. اگر خط تولید توسط ربات‌های هوشمند اداره شود باید این کارگر به سنگر دیگری عقب‌نشینی کند. مثلا برود در قسمت کنترل کیفیت. جایی که دیر یا زود یک ربات به نحو احسن و به‌صورت شبانه‌روزی بدون توقع داشتن حق بیمه یا حقوق بازنشستگی تست کنترل کیفیت تک‌تک محصولات کارخانه را برعهده خواهد گرفت! موقعیتی که مایک لیبهولد از اعضای ارشد یک گروه پژوهشی غیردولتی به‌زیبایی دور باطل آن را ترسیم می‌کند:

«فرآیند تولید ربات‌ها موجب به‌وجود آمدن شغل‌های بیشتر می‌شود. شغل‌هایی که بعدها توسط ربات‌ها انجام خواهند شد!»

روند جایگزینی نیروی کار با ربات‌ها این سوال جدی را از سال ۲۰۲۵ به بعد برای فعالان اقتصادی مطرح خواهد کرد که در دنیایی که نیاز به نیروی کار آدم‌ها ندارد؛ آن‌ها دقیقا چه باید بکنند؟! این سال شروع دورانی است که تحلیل‌گران تکنولوژی عقیده دارند هوش مصنوعی و ربات‌ها بیش از هر زمان دیگری در سبک زندگی، صنعت و تجارت و سایر جنبه‌های زندگی آدم‌ها نقش و حضور خواهند داشت. کارشناسانی که برخی از آن‌ها حتی نقش جنسیت را هم در چنینی آینده‌ای تعیین‌کننده می‌دانند. جامیاس کاسکیو از نویسنده‌های آینده‌گرای حوزه تکنولوژی اعتقاد دارد تنها مشاغلی زنده می‌‌مانند که مرتبط با عواطف و احساسات انسانی هستند. شغل‌هایی چون پرستاری؛ نگهداری از کودکان، معلم مدرسه و… مشاغلی که به نظر می‌رسد زنان شانس بیشتری برای به دست آوردن آن‌ها خواهند داشت.

8-10-2014 6-47-38 PM

شاید دعوا بر سر اینکه آینده مشاغل با حضور ربات‌ها و همه‌گیر شدن استفاده از هوش مصنوعی در صنعت، خدمات، تجارت، کشاورزی و به‌طور کلی زندگی روزمره چه خواهد شد کمی زود شروع شده باشد اما بحران بیکاری همیشه برای دولت‌ها و گردانندگان جامعه کابوسی ترسناک بوده است. کابوسی که اگر زاییده پیشرفت تکنولوژی و میل به رفاه بیشتر باشد یافتن راه‌حل برای آن را تبدیل به یک معمای پیچیده می‌کند.
اما باز هم این نقش دولت‌ها و سیاست‌های آن‌هاست که به‌نظر می‌رسد می‌تواند در غلبه بر این ترسی که آینده هوشمند زندگی انسان‌ها پیشاپیش ایجاد کرده راهگشا باشد. چرا که باز هم می‌توان کمی خوش‌بینانه به این موضع محافظه‌کارانه پناه برد که تکنولوژی در ذات خود می‌تواند هم خوب باشد هم بد و این ساختارهای اجتماعی و نهایتا سیاست‌های اقتصادی جوامع است که تعیین‌کننده نتیجه و تاثیر نهایی آن بر زندگی مردم خواهد بود. چیزی که این روزها هم می‌توانیم با نگاهی به وضعیت کشورهای نفتی مصرف‌کننده تکنولوژی‌های روز دنیا که گرفتار اقتصاد بیمار مبتنی بر واردات هستند و معنای تکنولوژی بیشتر برای‌شان تولید و کار بیشتر نیست اما نمودارهای آمار بیکاریشان رشد توقف‌ناپذیری دارد دریافت.

ربات‌ها دارند می‌آیند. دیر یا زود باید کارهای خانه را به آن‌ها بسپاریم و به عنوان همکارانی خستگی‌ناپذیر در محل کارمان با آن‌ها رقابت کنیم و خب شکی نیست که حضور آن‌ها می‌تواند دست ما را برای انجام کارهای مهم‌تر باز بگذارد و البته احتمالا دست عده‌ای را کاملا از کارشان کوتاه کرده و آن‌ها را خانه‌نشین کند! ]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran تبلیغات وایبر ، viber http://www.honarii.ir/view/ads/100/88

ارائه خدماتی نوین در تبلیغات پیامکی ، از هم اکنون سرویس تبلیغاتی وایبر با بازده ای بالا توسط ممجموعه وبی در اختیار شما کاربران گرامی قرار می گیرد

مزایای تبلیغاتی وایبری :

1 - برای سبقت از رقیبان کاری فرصت زیادی نیست
2 - برخی از مزایای تبلیغات با واتس اپ و وایبر:
3 - کاربران بدون شک آنها را میخوانند
4 - محدودیتی در ارسال تعداد کلمات و صفحات وجود ندارد
5 - میتوان لینک سایت و یا صفحات اینترنتی را در آن قرار داد
6 - امکان ارسال تصویر وجود دارد
7 - هزینه آن بسیار مناسب تر می باشد(فقط اتصال به اینترنت)
8 - تمامی پیامها ارسال شده و به دست مخاطبان شما می رسد.
9 - امکان ارسال منطقه ای و پیش شماره ی خاص
و ....
توجه داشته باشید که مجموعه وبی بعد از ارسال پیام ها یک فایل اکسل شامل شماره های ارسالی و ( sent , delivered) پیام ها را در اختیار شما قرار می دهد .
مجموعه وبی اولین مجموعه ارائه دهنده سرویس وایبر در ایران در تمامی مراحل کار با شما در تماس است و بهترین بازخورد و رضایتمندی را برای شما فراهم می کند
تعرفه تبلیغات وایبری
10،000 پیام به شماره منحصر به فرد که به وایبر متصل می باشند 120،000 هزار تومان
20،000 پیام به شماره منحصر به فرد که به وایبر متصل می باشند 220،000 هزار تومان
برای دریافت این سرویس با شماره 88532865 زیر تماس حاصل فرمایید
88752217 – 88544736 – 88738400

]]> Thu, 1 Jan 1970 03:30:00 Asia/Tehran